Ako sa vám darí s našimi štyrmi mikroaktivitami? Aj na včerajšom rannom cvičení ZenYoga v Halmi sme pokračovali v cykle mikroaktivít pre tréning bdelosti. (viac info na našej Facebook stránke)

Piatou mikroaktivitou na celý nasledujúci týždeň je “Ľahkosť bytia”.

Skús sa vedome zamerať na to, aké životné pocity u teba denno-denne prevládajú. Skús objaviť v každodennom živote radosť, vďačnosť a naštartovať tak vnútorný motor – uvedom si, čo ťa v ten deň potešilo, alebo pre to niečo aktívne urob! Ako v tej reklame na splátky Quatro: “Urobte si radosť zas a znova!” Pretože takéto pocity ti dávajú energiu konať a nie len hniť za živa

Ako raz povedal významný zenový majster Wu Bong: “Sú ľudia, ktorí si myslia, že práve preto, že mi chutí biely jogurt, si ho nemám kupovať – lebo som zenový majster.”

Ty sám si vytváraš svoj život, svoj životný pocit. Kto si práve teraz je to, do čoho vkladáš svoju energiu/pozornosť. Kto si zakladá identitu len na “egu”, ten si ho musí brániť a bojovať za neho (s egom iných) – inými slovami bojovať za “svoje” (často len prebraté) názory, myšlienky, emócie, vlastne za nejakú virtuálnu realitu v tvojej hlave, ktorá si myslí, že je tým “egom”, ktorá sa s tou virtuálnou realitou stotožňuje. Kto však hľadá pravdu o našej podstate, ten sa nebojí smrti “ega”, ale ju práveže hľadá, aby mohol zažiť podstatu, skutočnú pravdu tohto momentu, ktorú nám práve toto naše virtuálne “ego” zacláňa.

Prajeme veľa zdaru v cvičení na ďalší týždeň.
Nezabúdajme ani na predchádzajúce mikroaktivity!

Tiež vás všetkých chcem povzbudiť k zdieľaniu svojich skúseností napr. formou komentárov na našom Facebooku. Môže to povzbudiť ostatných, je to taká malá skupinová podpora a motivácia do cvičenia.