IMG_9715-1-3Cvičenie, ktoré dáva zmysel

Tešíme sa na stretnutia s Vami počas pravidelných cvičení ZenYoga v Santosha Yoga centre (Alžbetina 42 – cez dvor na poschodie), každú stredu večer od 18:30 do 20:30.

Začíname 19.10.2022!

Na cvičenie si môžte priniesť vlastnú karimatku.

Tešíme sa na Vás!
Oli & Dušan
www.facebook.com/jogazen

 

Viac info o cvičeniach:

Naše cvičenia sú cestou objavovania svojej skutočnej podstaty a vnášajú do života jasnosť a pohodu. Špeciálnymi zostavami nasmerujeme pozornosť na vnímanie jednoty tela, mysle a tohto momentu. Naše telo dokáže byť len v prítomnosti. A tak precítením tela v jednotlivých pozíciách počas cvičenia jogy sa dokážeme lepšie uvoľniť do stavu bdelosti aj v našej mysli. Fyzickým cvičením uvoľníme pocity stuhnutia v svaloch, a tým sa aj náš dych stáva uvoľnenejší a pomalší. To aicky prináša spomalenie myšlienkových procesov a upokojenie mysle. Uvoľnením stresu a napätia z mysle sa naladíme na vnímanie vlastnej pohody – príjemného stavu čistého bytia a harmonického rozpoloženia. Tento pokoj pramení z nášho vnútra. Je to stav spokojnosti vyjadrený úsmevom na tvári. Jednoducho sa cítime dobre vo vlastnej koži. :)

Chcete prísť na cvičenie prvý krát?

Ak ste ešte nikdy necvičili jogu a máte chuť si to vyskúšať, srdečne vás pozývame na naše cvičenia. Cvičenie je vedené v duchu vnímania pohody vlastného tela. Zvládnu ho aj úplní začiatočníci. Pre jednotlivé cviky sú prezentované možné variácie, takže si zvolíte náročnosť cvičenia podľa toho, či sa s jogou stretávate po prvý krát, alebo už s cvičením máte nejaké skúsenosti. Je dôležité načúvať vlastnému telu a rešpektovať jeho možnosti. Nesnažíme sa prispôsobovať naše telo joge, ale jogu nášmu telu.

Aké sú cvičenia ZenYoga?

Atmosféra jednotlivých cvičení sa líši. Každé cvičenie má svoje tematické zameranie a k tomu je prispôsobená aj zostava cvikov (40 min.). Venujeme pozornosť najboľavejším a najstuhnutejším partiám nášho tela: šija, trapézy, chrbát a nohy. Záver cvičenia je venovaný zenovým meditačným technikám práce s mysľou (10 min.). Cvičenie končí spoločným kruhom, kde každý dostane priestor podeliť sa o svoju skúsenosť alebo sa niečo opýtať (10 min.).

Prečo je fajn si prísť zacvičiť?

Pravidelným cvičením jogy si tvoríme vnímavejší kontakt so svojím telom, kultivujeme najmä svoju pevnosť a istotu, zlepšujeme ohybnosť, a zároveň vzpriameným držaním tela tvoríme priestor pre voľnosť dychu. Cvičenie upokojuje a vyjasňuje našu myseľ.

Cvičenie jogy môže byť veľmi rôznorodé a líši sa podľa potrieb jednotlivých ľudí, ktorí sa cvičenia zúčastňujú. S istotou môžem povedať, že pravidelné cvičenie jogy nám pomáha byť efektívnejší a kreatívnejší v tom, čo práve robíme. Môžeme byť vyrovnanejší, viac v pohode so svojím životom a rýchlejšie sa naučiť uvoľniť stres.

Cvičenie nám pomáha počas dňa sa zastaviť, stíšiť sa, jasne vnímať, čo sa deje v nás i okolo nás. Keď k záležitostiam nášho života pristupujeme s vyrovnanou mysľou a pokojom, dokážeme veci prijať také aké sú s ľahkosťou. V tom spočíva umenie bdelej pozornosti, aby sme žili krajší a pohodovejší život.