Ako sa vám darí s mikroaktivitami? Aj na včerajšom rannom cvičení ZenYoga v Halmi sme pokračovali v cykle mikroaktivít pre tréning bdelosti. (viac info na našej Facebook stránke)

Poslednou ôsmou mikroaktivitou je: “Ako môžem pomôcť?

Jedná sa o správne použitie/zmysel celého predchádzajúceho tréningu v našom každodennom živote. Čiže najprv jasné bdelé vnímanie toho, čo sa deje okolo nás a potom naše správne/súcitné konanie v danej situácii.

Skúste počas nasledujúceho týždňa vykonať keď len také mini veci ako napr.: venovať úsmev, spraviť si pohodičku, niečo upiecť, pozbierať odpadky v lese a pod. A snažte sa to spraviť zo súcitu a lásky k ostatným, ale aj k sebe. :)

V živote je veľa dôležitých vecí, ale čo je najdôležitejšie? Aj najbohatší a najzdravší človek raz zomrie. Ale aj najchudobnejší môže spraviť niečo užitočné pre iných. Ako povedal jeden zenový majster, naša podstata je ako vzácne zlato (láska, súcit, pokoj, šťastie), len ho potrebujeme ”vydolovať” z nečistôt našej mysle: z túžby, hnevu a nevedomosti. Len o tomto je naše cvičenie. :)

Zároveň vás všetkých chcem povzbudiť k zdieľaniu svojich skúseností napr. formou komentárov na našom Facebooku. Môže to povzbudiť ostatných a je to zároveň taká malá skupinová podpora a motivácia do cvičenia.