Siedmou a zároveň predposlednou mikroaktivitou z ranných cvičení ZenYoga v Halmi sme si v rámci cyklu mikroaktivít pre tréning bdelosti (viac info na našej Facebook stránke) predviedli na nasledujúci týždeň aktivitu: “Len to”.

Vnímaj len to, čo práve teraz je! Prijmi, akceptuj tento moment, túto situáciu takú, aká je, bez nálepky dobré/zlé/nudné… Len to, čo práve teraz je, je už úplné, dostatočné, správne – vesmír (fyzika/karma) nerobí chyby, príčina a následok sú vždy jasné a presné.

Všetko je už dokonalé, je presne také, ako “má” byť, lebo také je! :) V zene sa hovorí, že nekresli hadovi nožičky, had je už úplný bez nožičiek. :) Nepridávaj svoje projekcie, túžby, odpor. Skús sa vrátiť len k tomu, čo NAOZAJ je práve tu a práve teraz, ako v meditácii – návrat k najvútornejšiemu pôvodnému pokoju mysle, k mysli pred myslením. Tam je už pokoj, táto myseľ je už teraz mysľou dostatku, mysľou, ktorá už práve taká, ako je, je úplná a spokojná. Je to návrat k jednoduchosti, k podstatnému. V zene sa tomu hovorí: “Nič zvláštne.” Had nepotrebuje nožičky, aj keď sa nám môže zdať bez nich neúplný! :)

Nie je to však výzva k pasivite, ale skôr výzva k tomu, aby sme sa viac venovali tomu, čo práve robíme, ako tomu, čo len chceme.

Držíme palce v tomto cvičení! Ale nezabúdaj, že aj to, ako sa ti ho bude dariť prevádzať je len také, aké je. V tomto momente nie je pre teba ani lepšie ani horšie cvičenie, je len skúšanie, je len snaha, len tréning. Takže len to skúšaj moment po momente: len to, len to, len to :)

Zároveň vás všetkých chcem povzbudiť k zdieľaniu svojich skúseností napr. formou komentárov na našom Facebooku. Môže to povzbudiť ostatných a je to zároveň taká malá skupinová podpora a motivácia do cvičenia.