Dnes na rannom cvičení ZenYoga v Halmi sme začali osemtýždňový cyklus prvou mikroaktivitou, ktorej bdelý a pozorný tréning počas nasledujúcich dní nám môže pomôcť dostať opraty vlastnej pozornosti a tým aj opraty svojho života späť do svojich rúk. (viac info na našej Facebook stránke)

Mikroaktivitou na nasledujúce dni je “Just do it!” ako v tej reklame čiže “Len to rob!

Je to tréning bdelého konania spojený s jednoduchou každodennou rutinnou činnosťou ako napr. umývanie riadu, čistenie zubov a pod. Vy sami si vyberte jednu každodennú aktivitu (ktorá trvá aspoň 3 min.), počas ktorej budete v nasledujúcich dňoch trénovať svoju pozornosť, bdelosť. Skúste si čistiť zuby sústredene, s prítomnou pozornosťou.

Cieľom je, aby sme potom dokázali vedome a pozorne vykonávať viac činností ako fyzické, tak aj mentálne. Tento tréning je postupné budovanie nového návyku pozornosti v našom každodennom živote. Aj výsledky výskumu mladého odvetvia vedy Neuroscience ukazujú, že bdelé prežívanie nášho života nám do života prináša oveľa viac šťastia a naplnenia, ako len mechanické a aické prežívanie dňa za dňom.

Vytrénujte si takouto jednoduchou aktivitou schopnosť ovládať svoju pozornosť a bdelo konať a podeľte sa so svojimi skúsenosťami a vašim postupom v cvičení na našej Facebook stránke s ostatnými, ktorí sa tiež dali na takýto tréning Minimálne deviati z dnešné rána sú v tom s vami

Veľa trpezlivosti a vytrvalosti! Bez toho žiaden tréning nebude účinný.

Držíme palce!