Aj na dnešnom rannom cvičení ZenYoga v Halmi sme pokračovali so začatým osemtýždňový cyklom mikroaktivít pre tréning bdelosti ku šťastiu krôčik za krôčikom. (viac info na našej Facebook stránke)

Druhou mikroaktivitou na nasledujúci týždeň je “Tu a teraz“ – precitni do prítomnosti, do skutočnosti! Precitni, prebuď sa zo svojej virtuálnej reality vlastného myslenia do reality tohto momentu – vnímaj len toto TU a tuto TERAZ

Tento tréning berte ako neustále sa opakujúcu “mantru”, neustále navracanie svojej bdelej pozornosti na vnímanie toho, čo je tu a teraz, a teraz a teraz… Či ste v činnosti, alebo v kľude – napr. čakáte na autobus, na zelenú v aute na križovatke, cestujete v električke, alebo len sedíte na WC. Len sa stále snažte vracať pozornosť na tento moment, len čo teraz vidíte, počujete, cítite – len na to čo je práve tu a práve teraz, bez kontrolovania a hodnotenia vašej mysle.

Dnes potešilo aj to, že väčšina zo zúčastnených na dnešnom cvičení naozaj tréning prvej mikroaktivity “Len to rob!” robila. Dokonca sa našli aj takí, ktorí minulý týždeň na cvičení neboli, ale postrehli mikroaktivitu na našom Facebooku a usilovne cvičili a našli si v tom až zaľúbenie Samozrejme, aj vy, ktorí ste dnes na cvičení chýbali, alebo nechodíte s nami cvičiť vôbec, skúste si dať takýto tréning, skúste si to na vlastnej koži.

Teraz máme už aj druhú techniku na trénovanie. To ale neznamená, že končíme s prvou. Prvá mikroaktivita pokračuje ďalej, aj s touto druhou.

Po prvom týždni tréningu bola ja odozva, že aké je ťažké si len umývať zuby. “Ťažké” a “ľahké” je tiež len myslenie, to je len hodnotenie vašej mysle – ani toto myslenie nerozvíjaj, len sa vráť k činnosti, LEN TO ROB, nehodnoť, len akcia, práve o tom je táto prvá mikroaktivita.

Tiež vás všetkých chcem povzbudiť k zdieľaniu svojich skúseností napr. formou komentárov na našom Facebooku. Môže to povzbudiť ostatných, je to taká malá skupinová podpora a motivácia do cvičenia.